Serwis opracowany przez:zjednoczenie.com: dynamiczne strony internetowe, portale i zaawansowane serwisy www system cms - system zarządzania treścią, publikacja w internecie, website management, content management system
english   kontakt   mapa serwisu
Polskie Forum Corporate Governance
  STRONA GŁÓWNA | WYDARZENIA | WARTO PRZECZYTAĆ | POLSKA | EUROPA | OPINIE PFCG | DLA SPONSORÓW | NOWOŚCI

 pfcg.org.pl 


Poznaj corporate governance
z właściwej strony


 

 

szukaj:

Corporate Governance Forum Dobrych Praktyk
źródło: PFCG
[19/06/2007]

22 czerwca 2007 r., WARSZAWA
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie,
sala Rynku Giełdowego, wejście od ulicy Książęcej 4

Filary Polskiej Gospodarki 2006 - Gala Finałowa
[04/12/2006]

Redakcja dziennika Puls Biznesu oraz współorganizatorzy mają zaszczyt zaprosić na uroczystą Galę Finałową Plebiscytu FILARY POLSKIEJ GOSPODARKI 2006

 Podczas Gali zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu oraz nagrodzeni zwycięzcy. Tytuł Filara Polskiej Gospodarki otrzyma 17 Firm – laureatów plebiscytu w swoich regionach.

Gala Finałowa odbędzie się 4 grudnia 2006 w Teatrze Polskim w Warszawie.

Konferencja "Investor event"
[28/11/2006]
Forum Młodych Gdańskiego Klubu Biznesu i Gdański Klub Biznesu zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką szeroko rozumianych inwestycji na Konferencję „Investor event”, która odbędzie się w dniach 28-30 listopada 2006 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

E-commerce 2007
[23/11/2006]

E-commerce
Jak budować długofalowe relacje z e-klientem

 23-24 listopada 2006
Hotel Jan III Sobieski, Warszawa

Krajowa Konferencja Compliance
[20/11/2006]

Międzynarodowe seminarium nt. corporate governance w Estonii
[05/09/2006]

Estonian Business School (EBS) wraz z Estonian Institute for Futures Studies (EIFS) zapraszają na pierwsze międzynarodowe seminarium poświęcone zagadnieniom corporate governance w Estonii. Seminarium odbędzie się w Tallinie w dniach 18-19 września 2006 r.

Jak ważny jest nadzór korporacyjny w krajach o niskim dochodzie?
źródło: The World Bank
[01/09/2004]

Zapraszamy do dyskusji online Banku Światowego.

Odpowiednie standardy corporate governance są niezbędne dla trwałej stabilizacji finansowej i rozwoju gospodarczego w krajach rozwijających się. Aczkolwiek, kraje o niskich dochodach nie mogą tak po prostu zaadoptować standardów nadzoru korporacyjnego stosowanych w krajach rozwiniętych. Unikatowa charakterystyka korporacji w krajach o niskich dochodach wymaga odpowiedniego dopasowania standardów do ich potrzeb tak, aby przyczyniły się do polepszenia ich sytuacji a nie stanowiły przeszkodę w rozwoju.

W jaki sposób inicjatywy Biznesu odpowiedzialnego mogą przynieść rezultaty?
źródło: The World Bank
[26/08/2004]
Zapraszamy do dyskusji online Banku Światowego pod adresem Online Discussions.

Michael G. Oxley przemawia w Banku Światowym
źródło: PFCG
[30/09/2003]

Dnia 16 września 2003 r. Michael G. Oxley, przewodniczący Komitetu Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA oraz jeden z twórców post-enronowskiej ustawy reformującej zasady nadzoru korporacyjnego wystąpił w Banku Światowym. Tematem wystąpienia było i efektywność ustawy zwanej Sarbanes-Oxley Act, która wprowadziła zmiany w dotychczasowej konstrukcji rad nadzorczych, zasadach sporządzania raportów finansowych, rachunkowości i audycie.

Materiały audiowizualne z konferencji Ustawa Sarbanes-Oxley rok później

Bank Światowy zaprasza do dyskusji: How legal systems impact economic growth?
źródło: PFCG
[01/10/2002]
Kilka lat temu grupa amerykańskich badaczy postawiła sobie pytanie, czy sposób, w jaki różne systemy prawne definiują prawa inwestorów (zarówno akcjonariuszy, jak i wierzycieli) ma jakiś związek z tradycją prawną danego kraju. Idąc dalej, zadano także pytanie czy i jakie to może mieć znaczenie dla rozmiarów rynków finansowych.

  zjednoczenie.com