Serwis opracowany przez:zjednoczenie.com: dynamiczne strony internetowe, portale i zaawansowane serwisy www system cms - system zarządzania treścią, publikacja w internecie, website management, content management system
english   kontakt   mapa serwisu
Polskie Forum Corporate Governance
  STRONA GŁÓWNA | WYDARZENIA | WARTO PRZECZYTAĆ | POLSKA | EUROPA | OPINIE PFCG | DLA SPONSORÓW | NOWOŚCI

 pfcg.org.pl 


Poznaj corporate governance
z właściwej strony


 

 

szukaj:

Relacje inwestorskie w Sportingbet
źródło: PFCG
[05/09/2006]

Sportingbet jest jednym z największych bukmacherów internetowych na świecie. Spółka rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku, a rok później jej akcje zadebiutowały na parkiecie OFEX’u – rynku giełdowego dedykowanego dla małych i średnich przedsiębiorstw. W 2000 roku Sportingbet przejął działający na rynku amerykańskim serwis bukmacherski Betmaker.com, zaś w 2001 roku miało miejsce rozpoczęcie notowań akcji spółki na londyńskim Alternative Investment Market.

 Relacje inwestorskie

Prognozowane nadzieje emitentów giełdowych
źródło: PFCG

Ponad połowa spółek, które debiutowały w 2006 r. podała do publicznej wiadomości prognozę wyników finansowych. Do końca stycznia br. pięć z nich obniżyło przewidywane zyski, 4 spółki podwyższyły je, a pozostałe 16 spółek nie odniosło się do przewidywanego w prospekcie emisyjnym wyniku finansowego. Całkowitego rozliczenia spółek będzie można jednak dokonać dopiero po publikacji raportów za IV kwartał, jednak nie należy spodziewać się znaczących korekt prognoz, chociaż możliwe jest, że nie wszyscy emitenci dadzą radę osiągnąć założone cele. Obowiązujący od zeszłego roku wymóg audytowania prognoz zawartych w prospekcie emisyjnym spółki, nie wpłynął w znaczącym stopniu na ich liczbę.  Zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie informacji bieżących i okresowych, jeżeli emitent zdecydował się podać prognozę wyników finansowych do publicznej wiadomości, zobowiązany jest do ich aktualizowania i raportowania gdy różnice pomiędzy przewidywanym wynikiem finansowym a jej realizacją sięgają 10%. Dodatkowo w raporcie kwartalnym zarząd spółki musi przedstawić stanowisko odnośnie możliwości realizacji prognozy.

Bank Pekao S.A. nagrodzony za najlepsze relacje z inwestorami
źródło: IR Magazine

IR Magazine ogłosił wyniki tegorocznej edycji konkursu IR Magazine Continental Europe Awards 2006. Zdaniem oceniających, liderem w dziedzinie relacji z inwestorami w Polsce jest Bank Pekao S.A. Bank pokonał pozostałych 3 nominowanych z kraju – Agorę (zwycięzca w 2005 r.), PKN Orlen i Telekomunikację Polską.

Partners for Financial Stability (PFS) Program - Investor Relations Online
źródło: East-West Management Institute

Investor Relations Society rozdało nagrody
źródło: IRS

Investor Relations Society (brytyjska instytucja powołana w celu wspierania branży relacji inwestorskich i ustanawiania najlepszych praktyk w tej dziedzinie) ogłosiło wyniki konkursu 2005 IR Best Practice Website Awards. Nagrody zostały rozdane w 10 kategoriach, w tym w dwóch kategoriach wyróżniona została polska spółka Telekomunikacja Polska S.A. (IR Best Practice Website for an International Audience oraz IR Best Practice European Website Award).

Nagrody za relacje inwestorskie rozdane
źródło: IRS

Brytyjska organizacja – Investor Relations Society – po raz czwarty przyznała nagrody za najlepsze pod względem relacji inwestorskich korporacyjne strony internetowe.  Do ośmiu nagród przyznawanych w różnych kategoriach łącznie nominowanych zostało 550 korporacji. Najwyższe wyróżnienie (Grand Prix IR Best Practice Award for Best Overall Website) otrzymała firma Cadbury Schweppes. W grupie spółek zaliczanych do indeksu FTSE 250 najwyżej oceniono  Signet Group. Spośród spółek europejskich wyróżnienie przyznano Benettonowi. 

Dobra praktyka w relacjach inwestorskich

Centrum inwestorskie w Aventis

Relacje inwestorskie według Royal Philips Electronics

  zjednoczenie.com