Serwis opracowany przez:zjednoczenie.com: dynamiczne strony internetowe, portale i zaawansowane serwisy www system cms - system zarządzania treścią, publikacja w internecie, website management, content management system
english   kontakt   mapa serwisu
Polskie Forum Corporate Governance
  STRONA GŁÓWNA | WYDARZENIA | WARTO PRZECZYTAĆ | POLSKA | EUROPA | OPINIE PFCG | DLA SPONSORÓW | NOWOŚCI

 pfcg.org.pl 


Poznaj corporate governance
z właściwej strony


 

 

szukaj:

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w MSP

[01/08/2007]
autor: Szpakowski K.

Projekt „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w MSP” opiera się na badaniach przeprowadzonych w siedmiu wybranych krajach europejskich. Celem projektu jest uświadomienie przedsiębiorcom, iż pozycja ich firm na rynku nie zależy jedynie od wypracowanego zysku, lecz również od czynników społecznych. Można do nich zaliczyć m.in. zadowolenie pracowników – które przekłada się na efektywność i wydajność pracy, przyjazny klimat społeczności lokalnej czy też przestrzeganie standardów ochrony środowiska naturalnego.

Wśród podstawowych założeń projektu było przeprowadzenie analizy stopnia rozwoju CSR w krajach objętych badaniem oraz zaprezentowanie kluczowych strategii i działań wspierających rozwój społecznej odpowiedzialności biznesu w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Projekt przyczynił się także do identyfikacji i zaprezentowania „dobrych praktyk” pokazujących, w jaki sposób działania CSR przekładają się na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw.

Dzięki przeprowadzonym badaniom został opublikowany raport na temat społecznej odpowiedzialności biznesu w MSP dla każdego z siedmiu krajów uczestniczących w projekcie.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą informacyjną oraz  raportem na temat CSR w Polsce. Szczegóły na http://www.csr-in-smes.eu/     

  zjednoczenie.com