Serwis opracowany przez:zjednoczenie.com: dynamiczne strony internetowe, portale i zaawansowane serwisy www system cms - system zarządzania treścią, publikacja w internecie, website management, content management system
english   kontakt   mapa serwisu
Polskie Forum Corporate Governance
  STRONA GŁÓWNA | WYDARZENIA | WARTO PRZECZYTAĆ | POLSKA | EUROPA | OPINIE PFCG | DLA SPONSORÓW | NOWOŚCI

 pfcg.org.pl 


Poznaj corporate governance
z właściwej strony


 

 

szukaj:

Europejskie reformy w regulacjach dotyczących przejęć

[21/02/2006]
źródło: PFCG
autor: Goergen M., Martynova M., Renneboog L.

Serdecznie zapraszamy do lektury publikacji autorstwa M. Goergen, M. Martynova oraz L. Renneboog  - Corporate Governance Convergence: Evidence From Takeover Regulation Reforms in Europe.

Publikacja ta jest badaniem na temat wpływu reform w zakresie europejskich regulacji dotyczących przejęć. Głównym celem autorów było sprawdzenie  czy obecne reformy w 30 krajach europejskich prowadzą do harmonizacji prawa w poszczególnych państwach. Postawiona teza o konwergencji w kierunku Anglosaskiego systemu corporate governance została potwierdzona. Jednak zdaniem autorów, wpływ na własność i kontrolę europejskich spółek nie koniecznie musi przełożyć się na rozproszenie własności, tak jak ma to miejsce w krajach Anglosaskich. Przyjęcie zunifikowanego kodeksu przejęć (Takeover Code) może zarówno prowadzić do większego rozproszenia własności, jak i do większej konsolidacji w systemach gdzie dominują inwestorzy posiadający większościowe pakiety akcji (blockholder system).

Miło jest nam poinformować, że członkowie zespołu PFCG byli jednymi z ekspertów, którzy brali udział w konsultacjach dotyczących zmian w regulacjach dotyczących przejęć i przyczynili się do aktualizacji informacji na temat Polski.

  zjednoczenie.com